W województwie mazowieckim dotąd potwierdzono trzy przypadki choroby COVID-19; 45 osób przebywa na obserwacji w szpitalach celem wykluczenia koronawirusa; 94 osoby objęto kwarantanną, a 2 117 osób nadzorem epidemiologicznym - podał we wtorek PAP zespół prasowy wojewody mazowieckiego.

Jak wynika z danych, w stosunku do poniedziałku liczba hospitalizowanych wzrosła o 30, liczba osób objętych kwarantanną o 19, a osób pod nadzorem o 270.

Wszystkie trzy osoby na Mazowszu, u których potwierdzono dotąd zarażenie koronawirusem, hospitalizowane są w Warszawie. Pierwszą pacjentką jest Hiszpanka, która do kraju przyleciała z Niemiec. Kolejny pacjent to młoda osoba, która niedawno wróciła z Włoch.

We wtorek Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że obecność koronawirusa potwierdzono u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki, po jego powrocie z wojskowej narady w Niemczech. "Osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie. Dowódca czuje się dobrze. Procedury zadziałały, wprowadzono działania mające zminimalizować ryzyko koronawirusa" - zapewniło MON na Twitterze.

Zgodnie z informacją Ministerstwa Zdrowia w całym kraju potwierdzono już 22 przypadków zarażenia koronawirusem.(PAP)