Zarówno koszty ewentualne spowodowane awarią ciepłowniczą, jak i koszty usunięcia jej przyczyn spoczywają na spółce Veolia - podkreślił w środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Poinformował także o zarządzeniu kontroli dostaw ciepła w żłobkach, szkołach i szpitalach w pobliżu miejsca awarii.

Prezydent miasta na konferencji prasowej przedstawił informacje na temat awarii ciepłowniczej sieci Veolia przy ul. Powsińskiej.

Jak podkreślił, Veolia jest spółką prywatną i to ona odpowiada za wyjaśnienie przyczyn awarii. Zapewnił przy tym, że jeśli zajdzie taka potrzeba, wyjaśnianiem zajmie się również miasto.

Trzaskowski wskazał także, że wszystkie koszty związane z awarią poniesie spółka. "Wszystkie koszty zarówno ewentualne spowodowane tą awarią, jak również koszty usunięcia jej przyczyn spoczywają na spółce" - powiedział.

Według prezydenta stolicy, władze miasta wspólnie z policją i strażą pożarną zadbały o wszystkich, którzy znaleźli się w miejscu awarii. Potwierdził też, że dwie osoby z poparzeniami trafiły do szpitala.

Prezydent Warszawy poinformował, że zarządził kontrole we wszystkich szkołach, żłobkach i szpitalach, które znajdują się w pobliżu miejsca awarii.

Jak zapowiedział Trzaskowski, kolejne informacje w tej sprawie przedstawione zostaną po godz. 15 w środę. "Nie chcemy w tej chwili stawiać żadnych hipotez, dlaczego doszło do tego wycieku ciepłej wody" - zaznaczył.