Będziemy dążyć do tego, by Polska wypełniała swoją historyczną misję; jest nią podtrzymanie tego, co jest fundamentem naszej chrześcijańskiej cywilizacji; będziemy szli tą drogą; ona doprowadzi nas do zwycięstwa - mówił w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS w swoim przemówieniu w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości podkreślił, że "podstawowe przesłanie tego wszystkiego, co wiąże się z pamięcią tego, co wydarzyło się w naszej ojczyźnie przed 101 laty" będzie podtrzymywane, przekazywane społeczeństwu i realizowane.

"Będziemy realizować polską politykę niepodległościową, będziemy bronić polskiej suwerenności zarówno w sferze politycznej, gospodarczej jak i w sferze dziś tak ważnej - w sferze kultury i obyczaju" - zapewnił prezes PiS w wystąpieniu na Placu Piłsudskiego.

"Będziemy dążyć do tego, by Polska wypełniała swoją historyczną misję, bo nasz naród taką misję ma i musi ją wypełnić. Tą misją jest podtrzymanie wszystkiego tego, co jest fundamentem naszej chrześcijańskiej cywilizacji. Powtarzam, będziemy szli tą drogą, i ta droga, jeśli będzie dobrze przemyślana i przeprowadzona w sposób rozumny i z odwagą, doprowadzi nas do zwycięstwa" - oświadczył Kaczyński.