Przed 12 listopada władze Zjednoczonej Prawicy prawdopodobnie spotkają się raz jeszcze, by potwierdzić personalny skład rządu - poinformował w czwartek szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel poinformował w środę, że kierownictwo Zjednoczonej Prawicy ustaliło strukturę przyszłego rządu. Na spotkaniu władz Zjednoczonej Prawicy potwierdzono też rekomendację Mateusza Morawieckiego jako kandydata na premiera.

Pytany w Radiu Plus o zmiany w rządzie, Sobolewski odparł, że zostawi przedstawienie nowej struktury organizacyjnej osobie, która będzie desygnowana na premiera, czyli Mateuszowi Morawieckiemu. Dopytywany, czy będzie to miało miejsce w okolicach 12 listopada czy konkretnie tego dnia, Sobolewski odparł: "w okolicach 12 listopada".

Na pytanie, czy Rada Koalicyjna Zjednoczonej Prawicy - czyli prezydium Komitetu Politycznego PiS poszerzone o kierownictwa partii koalicyjnych - zatwierdzi jeszcze skład personalny rządu przed oficjalną prezentacją, szef Komitetu Wykonawczego odpowiedział, że prawdopodobnie będzie jeszcze takie spotkanie. "Przed 12 listopada, w celu dogrania szczegółów" - dodał.

Podkreślił przy tym, że jeśli chodzi o personalia, toczy się dyskusja. "Ale nie jest to dyskusja, która polega na tym, że przekonujemy się do czegoś" - dodał.

We wtorek rzecznik rządu Piotr Müller w TV Republika mówił, że skład rządu będzie znany "między 11 a 15 listopada", czyli w tygodniu, w którym odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji - zaplanowane na 12 listopada. (PAP)