"Według mnie najwcześniej w okolicach 12 listopada, 10, 11 listopada" - powiedział Sobolewski w poniedziałek wieczorem w TV Republika pytany, kiedy poznamy skład nowego rządu.

Dopytywany, czy będzie to przed pierwszym posiedzeniem Sejmu nowej kadencji - które odbyć ma się 12 listopada - Sobolewski odpowiedział, że "przed pierwszym posiedzeniem prawdopodobnie, albo w dniu pierwszego posiedzenia Sejmu, kiedy będzie wybrany nowy marszałek, ukonstruuje się Sejm, zaprzysiężeni zostaną nowi parlamentarzyści, nowi posłowie i będzie desygnowanie na stanowisko premiera, który przedstawi skład nowego rządu".

Na pytanie, czy zakończyły się ustalenia w obozie Zjednoczonej Prawicy dotyczące obsady najważniejszych stanowisk rządowych, Sobolewski odparł, że są one "w trakcie".

"Mamy czas, jeszcze są rozmowy prowadzone, a ich kumulacją będzie Komitet Polityczny, który oficjalnie zarekomenduje kandydata na premiera i tenże kandydat, czyli obecny pan premier Mateusz Morawiecki być może już na Komitecie Politycznym przedstawi propozycje - niekoniecznie osobowe - rządu, natomiast propozycje tego w jakim kształcie będzie ten rząd, czyli strukturę organizacyjną" - powiedział Sobolewski. Dodał, że "raczej na pewno pojawi się kilka nowych ministerstw". (PAP)

autor: Edyta Roś