Będzie pani godnym reprezentantem naszych pracowniczych spraw i rodziny polskiej w Parlamencie Europejskim - zwrócił się szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda do minister pracy Elżbiety Rafalskiej. Podziękował jej za trudną, ciężką pracę. Byłam tylko zwyczajnym wyrobnikiem - odparła Rafalska.

Z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz Piotra Dudy odbywają się w Gdańsku organizowane przez "S" obchody 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

Podczas uroczystości w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej Piotr Duda złożył specjalne podziękowania szefowej MRPiPS, która została wybrana do Parlamentu Europejskiego.

"Chciałbym pani w imieniu Komisji Krajowej i członków NSZZ +Solidarność+, w imieniu nas wszystkich bardzo podziękować za pracę w ministerstwie, za pracę na rzecz rodziny, za pracę w przewodniczeniu Radzie Dialogu Społecznego. Dziękuję za wszystko, za te dobre, a może i gorsze czasami dni, ale pani minister wie, że z Solidarnością można prowadzić konstruktywny, merytoryczny dialog" - mówił Duda.

"Jeszcze raz bardzo dziękuję, będzie nam pani brakowało. Ale będzie pani godnym reprezentantem naszych pracowniczych spraw i rodziny polskiej w Parlamencie Europejskim. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego. Dziękuję za ta trudna, ciężka pracę" - dodał szef Solidarności.

Rafalska dziękując Dudzie zaznaczyła, że jako minister jest szczęśliwa "nie dlatego tylko, że naszemu rządowi, jako rządowi PiS i Zjednoczonej Prawicy udało się wprowadzić takie projekty społeczne, ale dlatego, że widziała jak nasze programy społeczne zmieniają życie polskich rodzin".

"Proszę nie personalizować naszych programów społecznych z moją osobą, ja byłam tylko zwyczajnym wyrobnikiem. To nasz program, nasza troska i solidarność o ludzi, o to, żeby w Polsce żyło się lepiej" - zaznaczyła minister.

Podziękowała "S" za współpracę. "Tak jak mówiłam, ona nie zawsze była łatwa - bo Solidarność twardo walczy o prawa pracowników, o wynagrodzenia, o to żeby polski pracownik miał tak jak pracownik w Unii Europejskiej, w Brukseli - ale naprawdę była to konstruktywna współpraca. Wszystkim państwu bardzo, bardzo dziękuję za te współpracę" - powiedziała Rafalska.