Reklama

Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazał w komunikacie przesłanym PAP, że piątkowe obrady będą kontynuacją wcześniejszych sesji z 26 i 30 kwietnia br. Rozpoczną się o godz. 12.00.

"Dyskusja będzie miała charakter roboczy i skoncentruje się wokół następujących tematów: +nauczyciel w systemie edukacji+, +jakość edukacji+, +nowoczesna szkoła+, +uczeń w systemie edukacji+ i +rodzic w systemie edukacji+" – czytamy.

W pracach pięciu podstolików tematycznych – jak do tej pory – wezmą udział nauczyciele, uczniowie, rodzice, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, środowiska akademickiego i instytucji związanych z oświatą, parlamentarzyści, a także eksperci z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Obradom pięciu podstolików tematycznych przewodniczą: wiceminister edukacji Maciej Kopeć – "Nauczyciel w systemie edukacji"; wiceminister edukacji Marzena Machałek – "Jakość w systemie edukacji"; wiceminister MPiT Marcin Ociepa – "Nowoczesna szkoła"; wiceminister MNiSW Piotr Müller – "Uczeń w systemie edukacji"; była wiceszefowa MEN, poseł Teresa Wargocka – "Rodzic w systemie edukacji".

Do udziału w okrągłym stole edukacyjnym premier Mateusz Morawiecki zaprosił m.in. rodziców, uczniów, nauczycieli, przedstawicieli związków zawodowych i reprezentantów środowiska oświatowego. Przy okrągłym stole zasiadali do tej pory też przedstawiciele organów prowadzących szkoły, organizacje zrzeszające samorządy: Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich, Związek Powiatów Polskich, Związek Samorządów Polskich, Krajowe Forum Oświaty Niepublicznej i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich.

Mimo zaproszeń udziału w okrągłym stole odmówiły Związek Nauczycielstwa Polskiego i należący do FZZ Wolny Związek Zawodowy "Solidarność – Oświata". (PAP)