W niektórych obszarach zarobki są bardzo niskie, pracujemy nad tym; celem rządu jest by Polacy zarabiali więcej - mówiła w środę rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska pytana o protest fizjoterapeutów. Dodała, że programy społeczne PiS są skierowane do wszystkich.

"Celem rządu PiS jest aby Polacy zarabiali więcej. My nad tym pracujemy. Oczywiście nie mówię, że wszędzie jest idealnie (...) w niektórych obszarach zarobki są bardzo niskie" - powiedziała Kopcińska w Polsat News.

Zapewniła też, że rząd "robi wszystko" by podnosić zarobki w wielu obszarach, trzymając jednocześnie budżet "w ryzach". Dodała, że programy społeczne PiS są skierowane do wszystkich grup.

Akcja "Fizjoterapeuci-pacjentom" jest początkiem protestu "Maj bez fizjoterapeuty", w którego ramach fizjoterapeuci będą domagać się m.in. podwyżki wynagrodzeń i poprawy dostępności do fizjoterapii. We wtorek 5 tys. fizjoterapeutów oddało krew i wzięło dzień wolny.

Dopytywana o protest niepełnosprawnych, zapowiedziany na 24 maja, Kopcińska przypomniała, że w celu pomocy tym osobom rząd uruchomił program "Dostępność Plus", a od stycznia 2020 roku ruszy fundusz solidarnościowy. "Gdyby nasi poprzednicy działali tak skutecznie jak dzisiaj mówią i obiecują, dzisiaj naprawę bylibyśmy w innej sytuacji" - oświadczyła.