Kukiz'15 złoży w poniedziałek w Sejmie projekt ustawy antykorupcyjnej, który zakłada m.in. że osoby skazane za korupcję będą pozbawione biernego prawa wyborczego - zapowiedział w niedzielę wieczorem lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Kukiz poinformował w TVP Info, że projekt ustawy antykorupcyjnej trafi do Sejmu w poniedziałek. "Ustawa będzie przede wszystkim mówiła o tym, że osoby skazane za przestępstwa korupcyjne będą pozbawiane biernego prawa wyborczego. Nie będą mogły startować w wyborach ani do parlamentu, ani do samorządu" - zaznaczył.

Zapowiedział też, że osoby, których obejmą przepisy ustawy, będą pozbawione możliwości pracy we wszystkich instytucjach państwowych i samorządowych. "Będą pozbawione też możliwości zasiadania w zarządach i radach spółek Skarbu Państwa i samorządowych. Nie będą mogły pracować w wymiarze sprawiedliwości, nie będą mogły ubiegać się o zamówienia publiczne" - dodał lider Kukiz'15.

Reklama

Pytany, czy projekt zyska "poparcie polityczne" powiedział, że liczy przede wszystkim na poparcie obywatelskie. "Myślę, że obywatelom taka ustawa, która ukróci korupcję będzie się bardzo podobała" - ocenił.