Zakup amerykańskiego systemu artylerii rakietowej HIMARS doprowadzi do wzmocnienia nie tylko potencjału obronnego i bojowego polskiej armii, ale też bezpieczeństwa naszej części Europy i wschodniej flanki NATO - powiedział w środę o podpisaniu umowy na zakup systemu prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda wspólnie z wiceprezydentem USA Mikiem Pencem, który tuż przed 13 przybył z wizytą do Polski, bierze udział w spotkaniu z polskimi amerykańskimi żołnierzami stacjonującymi w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie.

"Ogromnie się cieszę, że wizyta wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych wraz z delegacją w Polsce rozpoczyna się od tego ważnego i symbolicznego wydarzenia - od podpisania porozumienia otwierającego dla Polski zakup systemów artyleryjskich, rakietowych HIMARS, nowoczesnego systemu amerykańskiego, który w ogromnym stopniu doprowadzi do wzmocnienia nie tylko potencjału obronnego Polski, nie tylko potencjału bojowego polskiej armii, ale także przyczyni się do wzmocnienia bezpieczeństwa naszej części Europy, jako części, a zarazem wschodniej flanki NATO" - oświadczył prezydent.