Krzysztof Bosak, wiceszef Ruchu Narodowego, krytykuje rząd Morawieckiego za politykę migracyjną i mówi o planach na wybory do Parlamentu Europejskiego.
W rozpoczynającej się właśnie kampanii wyborczej do europarlamentu przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i innych partii opozycji lewicowej i liberalnej często podnoszą temat pol exitu, czyli ryzyka wyjścia Polski z Unii. Rząd oraz Prawo i Sprawiedliwość równie często zaprzeczają, jakoby chcieli takiego rozwiązania.
Tymczasem z myślą o eurowyborach powstaje właśnie koalicja prawicowych ugrupowań nieukrywających swojego eurosceptycyzmu. Ruch Narodowy, którego prezesem jest poseł Robert Winnicki, mówi wprost: „Polska powinna wyjść z UE”. Do wyborów majowych chcą pójść z tych samych list, co Wolność Janusza Korwin-Mikkego, który na niedawnej konferencji prasowej stwierdził, że tworzona koalicja ma jeden wspólny punkt: „Do diabła z Unią”. Wolność chce jej „rozwalenia”. W poprzednich eurowyborach, startując pod podobnymi hasłami, partia Korwin-Mikkego dostała się do europarlamentu z 7-proc. poparciem.