Schizofrenia polityczna i brutalna wojna na górze przeniosły się na nas, a ludzi obłąkanych pcha w jeszcze większe szaleństwo; do tego mamy wszechpanujący bałagan i wciąż teoretyczne państwo; powinniśmy to powstrzymać - napisał w poniedziałek na Facebooku lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Polityk nawiązał do niedzielnego ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

"Parę lat temu morderstwo w biurze PiS, teraz ten dramat... Schizofrenia polityczna i brutalna wojna na górze przeniosły się na nas, a ludzi obłąkanych pcha w jeszcze większe szaleństwo... Do tego wszechpanujący bałagan umożliwiający np. wejście na scenę obłąkańca i wciąż teoretyczne państwo... Bezwarunkowo powinniśmy natychmiast to powstrzymać... Wszyscy" - napisał na Facebooku Kukiz.

W niedzielę wieczorem Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W nocy po pięciogodzinnej operacji poinformowano, że pacjent żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie. W poniedziałek przed godz. 13 lekarze poinformowali, że stan prezydenta Gdańska jest nadal bardzo ciężki, a rokowanie niezwykle niepewne. Prezydent Gdańska nie oddycha samodzielnie, jest także wspomagany poprzez aparaturę, która zastępuje pracę jego serca i płuc.