Według jednego ze świadków zdarzenia do wypadku doszło, gdy jedna z ciężarówek próbowała wyprzedzić inną i potrąciła demonstranta - sprecyzowało źródło policyjne. Kierowca ciężarówki został zatrzymany.

Wypadek miał miejsce przed godz. 10.30 w miejscowości Le Passage d'Agen w departamencie Lot i Garonna. Ofiara wypadku, pochodząca z miejscowości Villeneuve-sur-Lot, przybyła na wiec, żeby wesprzeć lokalne "żółte kamizelki", demonstrujące przeciwko likwidacji ronda.

Reklama

Do dziewięciu wzrosła tym samym liczba ofiar śmiertelnych organizowanych od 17 listopada protestów oddolnego ruchu "żółte kamizelki".

Ostatnia sobota była już piątą kolejną sobotą mobilizacji "żółtych kamizelek" przeciwko wciąż rosnącym kosztom utrzymania. Wskutek protestów rząd wycofał się ostatecznie z wprowadzenia podwyżki podatku paliwowego. Z czasem manifestanci zaczęli domagać się m.in. zmian w polityce społecznej, czy ustąpienia prezydenta Emmanuela Macrona. W Paryżu w ostatnie weekendy protesty przerodziły się w zamieszki.