To polityczny kabaret, próba pokazania wirtualnej rzeczywistości, premier nie odniósł się do protestów, kłopotów, tylko po prostu chwalił się pseudodokonaniami - ocenił szef PO Grzegorz Schetyna po środowym sejmowym wystąpieniu Mateusza Morawieckiego.

Premier złożył w środę w Sejmie wniosek o wyrażenie rządowi wotum zaufania, następnie uzasadniał w niemal godzinnym przemówieniu dlaczego rząd takie wotum powinien otrzymać.

"To polityczny kabaret, próba pokazania wirtualnej rzeczywistości" - powiedział Schetyna dziennikarzom po wystąpieniu Morawieckiego. Nawiązał do środowego protestu rolników na autostradzie A2, który - jak ocenił - jest symboliczny. "(Premier) nie mówił ani słowa o protestach, o problemach, o kłopotach, nie chciał się do tego odnieść, tylko po prostu chwalił się pseudodokonaniami" - powiedział szef PO.

Wystąpienie w środę przez premiera z wnioskiem o wyrażenie przez Sejm wotum zaufania Schetyna uznał za fortel zorganizowany po to, aby uniknąć zaplanowanej na piątek debaty nad wnioskiem PO o wyrażenie rządowi wotum nieufności.

Reklama

"Jeżeli są tylko pytania (w punkcie dot. wniosku o wotum zaufania), to czekamy na debatę w piątek" - powiedział Schetyna. Zapowiedział, że PO będzie wtedy przedstawiać twarde argumenty dlaczego obecnemu rządowi powinno się wyrazić wotum nieufności.