Policja – jak poinformowała rzecznik prasowy kaliskiej policji Anna Jaworska - Wojnicz - w sobotę przeprowadzi czynności pod nadzorem prokuratora.

Według rzecznika 65-letni mieszkaniec gm. Opatówek w powiecie kaliskim może usłyszeć zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

„Dodatkowo brane są pod uwagę zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy i groźby karalne pod adresem policjantów” - powiedziała Anna Jaworska-Wojnicz.

W piątek przed godz. 19.00 w Trojanowie w gminie Opatówek policja usiłowała zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę osobowej mazdy. 65-letni mężczyzna nie zastosował się do sygnałów wydawanych przez policjantów.

„Wjechał na teren prywatnej posesji, zaczął gazować i trąbić, ruszać do przodu, a następnie do tyłu, próbując potrącić funkcjonariuszy. Następnie zaczął uciekać w kierunku Kalisza” – poinformowała Anna Jaworska-Wojnicz.

Funkcjonariusze poprosili o wsparcie inny patrol. Kierowcę udało się zatrzymać na terenie Tłokini Wielkiej, kiedy doprowadził do niegroźnej kolizji.

65-latek – poinformowała rzecznik - był trzeźwy i miał uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

Kierowca będzie odpowiadać za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, napaść na funkcjonariuszy i groźby karalne.(PAP)

Autor: Ewa Bąkowska