W rozmowie z PAP poseł wyjaśnił, że podczas wtorkowej sesji Rady Powiatu Bocheńskiego radne Bernadetta Gąsiorek i Beata Makowska nie oddały głosów na kandydatów PiS do zarządu Rady Powiatu Bocheńskiego.

"Mimo, że panie zostały wybrane radnymi z komitetu Prawa i Sprawiedliwości, to podczas głosowania na członków zarządu Rady Powiatu nie poparły naszych kandydatów, a współpracę podjęły z przedstawicielami PSL i Naszej Wspólnej Sprawy. Takie działanie jest sprzeczne ze statutem Prawa i Sprawiedliwości" – powiedział Bernacki.

We wtorek odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Bocheńskiego. Podczas niej na przewodniczącą Rady wybrano Bernadettę Gąsiorek, która mandant zdobyła z poparciem PiS, a na przewodniczącą Rady zgłoszona została przez PSL. PiS na przewodniczącego Rady Powiatu proponował Mariusza Zająca. Gąsiorek wygrała z Zającem jednym głosem – uzyskała 12 głosów, a Zając – 11.

Reklama

Wiceprzewodniczącymi Rady zostali Józef Słonina z PSL i Małgorzata Brzegowa z Naszej Wspólnej Sprawy. Funkcję starosty powiatu sprawował będzie Adam Korta z Naszej Wspólnej Sprawy, a wicestarosty - Ryszard Drożdżak z PSL.

W wyniku jesiennych wyborów samorządowych do Rady Powiatu Bocheńskiego weszło 13 przedstawicieli PiS, sześciu PSL oraz czworo Naszej Wspólnej Sprawy.(PAP)

autor: Beata Kołodziej