W niedzielę po południu prezes Mateusz Morawiecki odwiedził Centrum Nauki Kopernik, gdzie spotkał się z prezes YouTube'a Susan Wójcicki - poinformowała kancelaria premiera.

"Premier Mateusz Morawiecki wraz z Susan Wójcicki- prezes YouTube'a zwiedza Centrum Nauki Kopernik" - podała KPRM na Twitterze.

Wcześniej, podczas uroczystości z okazji stulecia odzyskania niepodległości na Zamku Królewskim, z szefową YouTube rozmawiał prezes PiS Jarosław Kaczyński. "Stulecie odzyskania niepodległości Polski, to również okazja do rozmowy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z Susan Wójcicki, szefową YouTube'a" - poinformował na Twitterze szef biura Kaczyńskiego i radny sejmiku mazowieckiego Radosław Fogiel.

Kancelaria podała też, że premier Morawiecki oglądał pokaz fajerwerków razem z prezydentem Andrzejem Dudą i prezes YouTube'a.

Wcześniej w niedzielę premier Morawiecki, w setną rocznicę odzyskania niepodległości, wziął udział, m.in. prezydentem Andrzejem Dudą, marszałkami Sejmu i Senatu - Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewski oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w marszu "Dla Ciebie Polsko".

Politycy uczestniczyli też w tym dniu m.in. w uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie odbyła się uroczysta odprawa wart. (PAP)

autor: Rafał Białkowski