Przejęto podejrzaną przesyłkę wysłaną do byłego prokuratora generalnego Erica Holdera - podaje w środę telewizja MSNBC. Wcześniej znaleziono urządzenia wybuchowe wysłane do byłego prezydenta USA Baracka Obamy, byłej sekretarz stanu Hillary Clinton i CNN.

Holder pełnił funkcję prokuratora generalnego w administracji prezydenta Obamy, w latach 2009-2015.

Nowojorska policja poinformowała, że paczka, która trafiła do CNN - adresowana do byłego szefa CIA Johna Brennana - zawiera ładunek wybuchowy oraz kopertę z białym proszkiem.

Wcześniej Secret Service potwierdził, że dwa urządzenia wybuchowe wysłane do biur Obamy i Clinton były podobne do ładunku, jaki w poniedziałek znaleziono w skrzynce pocztowej domu miliardera, filantropa i działacza politycznego George'a Sorosa pod Nowym Jorkiem.

Hillary Clinton powiedziała po odnalezieniu wysłanej do niej paczki, że dziękuje agentom Secret Service; dodała, że nadeszły "niepokojące czasy, czasy głębokich podziałów" politycznych.

Secret Service i FBI wdrożyły śledztwo kryminalne w sprawie urządzeń wybuchowych.

Adres zwrotny podany na przesyłkach do Obamy i Clinton to adres byłej przewodniczącej Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej, kongresmenki Debbie Wasserman Schultz.

W mediach pojawiły się też doniesienia, że biuro Wasserman Schultz ewakuowano po znalezieniu podejrzanej paczki; FBI potwierdziła jedynie, że przesyłkę taką wysłano do biura kongresmenki w Sunrise na Florydzie. (PAP)