Najbliższe wybory to zderzenie świata wartości i układów; pokażmy, że my, ludzie, którzy kiedyś mieli zacząć i skończyć pod blokiem, dziś podnoszą głowy i mówią: "Niech zwycięża uczciwa Warszawa!" - przekonuje w najnowszym spocie kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

"Urodziłem się na tym blokowisku, nie miałem arystokratycznych korzeni ani zagranicznych stypendiów. Miałem tak jak większość z was zginąć gdzieś w masie, nie znaczyć nic, nie mieć na nic wpływu" - mówi Jaki w spocie, który rozpoczyna się kadrem na opolskie osiedle.

"Gdy mój konkurent jeździł na narty do bogatych Stanów, ja dorabiałem, roznosząc ulotki i zbierając na studia. Kiedy ja walczyłem o przywrócenie godności ludzi, oni zatrudniali żony w ratuszu i potem udawali, że nic nie słyszą o tragediach ludzi, powstańców wyrzucanych do piwnic. Kiedy ja pomagałem potrzebującym, oni ze swoimi kolegami-celebrytami nabijali się z rozstrzeliwanych bohaterów" - wylicza.

"Dlatego najbliższe wybory to zderzenie świata wartości i układów. Pokażmy, że my, ludzie - którzy kiedyś mieli zacząć i skończyć pod blokiem - dziś podnoszą głowy i mówią: +Niech zwycięża uczciwa Warszawa!+" - mówi kandydat w spocie.

Piątek jest ostatnim dniem kampanii wyborczej; o północy z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza. Wybory samorządowe odbędą się w najbliższą niedzielę 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.