Jeżeli zostanę prezydentem Warszawy w pierwszym tygodniu urzędowania podejmę decyzję o budowie 50 nowych żłobków i przedszkoli - oświadczył w sobotę kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki. Podkreślił, ze 50 placówek powstanie w czasie jednej kadencji.

Jaki na sobotniej konferencji prasowej podpisał swoje drugie zobowiązanie, które zrealizuje w pierwszej kolejności, jeśli zostanie prezydentem Warszawy. Takich zobowiązań ma przedstawić pięć. Jaki mówił, że ta akcja to forma umowy między nim a warszawiakami, z której będzie mógł być rozliczony po wyborach.

Kandydat ZP na prezydenta stolicy przypomniał, że w piątek podpisał swoje pierwsze zobowiązanie dotyczące wybudowania III i IV linii metra.

"Kolejną moją decyzją, w pierwszym tygodniu urzędowania będzie budowa 50 nowych żłobków i przedszkoli (...). To jest zobowiązanie, które jesteśmy w stanie zrealizować w pierwszej kadencji" - zadeklarował Jaki.

Mówił, że w każdej dzielnicy Warszawy brakuje miejsc w żłobkach, a w wielu dzielnicach brakuje miejsc w przedszkolach. "Zapewnienie opieki żłobkowej i przedszkolnej jest dzisiaj naprawdę wyjątkowo niedrogie, wyjątkowo proste. To jest nie prawo, ale obowiązek miasta stołecznego Warszawy" - podkreślił Jaki.

Zaznaczył, że chciałby, aby nowe placówki powstały w każdej dzielnicy.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa