We wrześniu rząd Mateusza Morawieckiego popiera 41 proc. Polaków, 22 proc. jest przeciwne - wynika z badania CBOS. W porównaniu do sierpnia liczba zwolenników wzrosła o 1 pkt proc., a przeciwników spadła o 1 pkt proc.

"W porównaniu z pomiarem sierpniowym notowania rządu niemal się nie zmieniły. Opinie o rządzie są stabilne także z perspektywy ostatnich kilku miesięcy. Do zwolenników gabinetu Mateusza Morawieckiego zalicza się 41 proc. badanych. Prawie o połowę mniej liczna jest grupa jego przeciwników (22 proc.). Obojętność wobec rządu deklaruje niemal jedna trzecia ankietowanych (32 proc.)" - napisano w komentarzu do badania.

CBOS podaje, że lekko zmieniły się oceny polityki rządu w sferze gospodarki.

"Szansę poprawy sytuacji gospodarczej w wyniku działań rządu dostrzega 51 proc. badanych. Sceptycznie podchodzi do tego 34 proc. ankietowanych" - napisano.

W ubiegłym miesiącu, 50 proc. badanych uważało, że polityka rządu może przyczynić się do poprawy sytuacji gospodarczej, a ponad jedna trzecia (35 proc.) była przeciwnego zdania.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” (340) przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 6–13 września 2018 roku na liczącej 1064 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.