Szef PiS Jarosław Kaczyński będzie bardzo aktywny w czasie kampanii samorządowej; jej naturalną twarzą będzie też premier Mateusz Morawiecki - powiedział w rozmowie z "Sieci" szef sztabu PiS Tomasz Poręba. Jak poinformował, konwencja inaugurująca kampanię odbędzie się 2 września w Warszawie.

Na pytanie, kto będzie liderem kampanii ze strony PiS, Poręba odpowiedział, że "prezes Jarosław Kaczyński będzie bardzo aktywny w tej kampanii". "Mamy ciekawe pomysły na widoczną obecność prezesa Jarosława Kaczyńskiego" - dodał.

"Już 2 września organizujemy dużą konwencję wyborczą w Warszawie, tam zainaugurujemy ogólnopolską kampanię. A precyzyjniej: zrobi to prezes Kaczyński. Bardzo go potrzebujemy, bardzo na niego liczymy" - mówił w wywiadzie Poręba.

Zapewnił też, że oprócz prezesa PiS "premier Mateusz Morawiecki także będzie naturalną twarzą tej kampanii". "I to też będzie nasz mocny atut. Ma świetne pomysły na Polskę i sporo już sukcesów. Chociażby odbicie Polski z rąk mafii VAT-owskiej to jego i rządu PiS wielki sukces. O spadku bezrobocia, zbilansowaniu budżetu czy jednym z największych w UE wzroście gospodarczym Polski nie wspominając" - czytamy w wywiadzie.

Na uwagę, iż opozycja "duże nadzieje łączyła z możliwą nieobecnością prezesa Kaczyńskiego w kampanii wyborczej", Poręba odparł, że jest w stałym kontakcie z prezesem Kaczyńskim. "Uzgadniamy wszystkie działania, jakie będziemy podejmować w tej kampanii. Wiemy, że nie wygramy tych wyborów bez prezesa Kaczyńskiego i cieszę się, że jego aktywność będzie tak duża. Opozycji mogę powiedzieć wprost: prezes Jarosław Kaczyński jeszcze nieraz da wam w kość. Dla dobra Polski" - powiedział w wywiadzie Poręba.