Wszystko na to wskazuje, że Partia Razem i Inicjatywa Polska poprą moją kandydaturę na prezydenta Warszawy - powiedział portalowi wPolityce.pl lider stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jan Śpiewak.

"Wygląda też na to, że wystawimy wspólną listę, która ma być trzecią siłą startującą w wyborach w Warszawie" - dodał Śpiewak. Lider Wolnego Miasta Warszawa potwierdził ponadto, że do tej koalicji "może dołączyć też Partia Zieloni".

Śpiewak został także zapytany o możliwość poparcia jego kandydatury przez ruch Kukiz'15, który nie ogłosił jeszcze, kto będzie jego kandydatem na prezydenta stolicy. "Myślę, że wyborcy prawicy chcą kandydata uczciwego, który kocha miasto i to powinno być dla nich najważniejsze. Wojny ideologiczne nie powinny być najistotniejsze" - zastrzegł.

"Jeśli klub Kukiz‘15 będzie chciał poprzeć mnie, kandydata obywatelskiego, który nie jest z nim związany, to byłoby oczywiście bardzo miło. Jednak rozumiem, jeśli będą chcieli wystawiać własnego kandydata i własną listę" - podkreślił.

Śpiewak, pytany o kandydata Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, powiedział: "Rafał Trzaskowski próbuje obejść mnie z lewej flanki". "To zaskakujące, biorąc pod uwagę, że posłem Platformy Obywatelskiej jeszcze niedawno była pani Joanna Fabisiak, która jest z konserwatywnego odłamu tej partii" - ocenił Śpiewak.

"Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz jest również przedstawicielem konserwatywnego odłamu PO. Problem polega na tym, że Platforma rządzi Warszawą i Rafał Trzaskowski mógłby wprowadzać swoje propozycje już teraz. Dlaczego tego nie robi? Próbuje udawać Greka. Myślę, że to jest mało wiarygodne" - podkreślił lider Wolnego Miasta Warszawa.