Intencję modlitwy w czasie swej wizyty w rzymskim sanktuarium papież wyjaśnił podczas niedzielnego spotkania na modlitwie Regina coeli.

Gdy Franciszek przyjechał do Divino Amore odczytano fragment jego wielkanocnego orędzia, poświęcony Syrii. Znalazły się tam następujące słowa: "Prosimy o owoce pokoju dla całego świata, poczynając od ukochanej i udręczonej Syrii, której mieszkańcy są wyczerpani wojną, której końca nie widać".

W przesłaniu tym był też apel do sumień wszystkich przywódców politycznych i wojskowych, "aby natychmiast położono kres trwającej eksterminacji, szanowano prawo humanitarne i zatroszczono się o ułatwienie dostępu do pomocy, której ci nasi bracia i siostry pilnie potrzebują, oraz zapewniono jednocześnie odpowiednie warunki dla powrotu osób wysiedlonych".

Reklama

W świątyni, zbudowanej w połowie XVIII wieku, Franciszek uczestniczył w modlitwie różańcowej. Papieża witały i pozdrawiały tysiące wiernych, zgromadzonych wokół sanktuarium, które od lat jest celem nocnych pielgrzymek rzymian. (PAP)