Premier Mateusz Morawiecki ogłosił niedawno "piątkę Morawieckiego"; mam nadzieję, że do tej piątki dołączy postulat dot. osób niepełnosprawnych i będzie "szóstka Morawieckiego", która zostanie zrealizowana - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Duda podczas spotkania z mieszkańcami Krosna Odrzańskiego powiedział, że w każdej dziedzinie trzeba prowadzić mądrą politykę. "Dziękuję rządowi, że taką mądrą politykę prowadzi, dziękuję za to, że udało się lukę VAT w tak ogromnym stopniu zasypać i dzięki temu uzyskać pieniądze chociażby na program 500 plus i inne programy pomocowe" - zaznaczył.

"Pan premier Mateusz Morawiecki ogłosił niedawno "piątkę Morawieckiego", mam nadzieję, że ten postulat dotyczący osób niepełnosprawnych pan premier do swojej piątki dołączy i będzie "szóstka Morawieckiego", która zostanie z powodzeniem zrealizowana dla dobra Rzeczypospolitej, dla polskiego społeczeństwa, dla nas wszystkich" - podkreślił Andrzej Duda.

Wcześniej prezydent mówił, ze państwo jest winne wsparcie ludziom niepełnosprawnym i ich opiekunom; oraz że trzeba możliwości tego wsparcia szukać. Wierzę, że uda się je znaleźć - oświadczy Andrzej Duda. Opowiedział się jednocześnie za wypracowaniem programu realizacji drugiego postulatu protestujących w Sejmie rodziców niepełnosprawnych osób.

Podczas niedawnej konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy premier Mateusz Morawiecki zapowiedział 5 nowych projektów, w tym mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+, przeznaczenie 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych.