Według najnowszego sondażu Kantar Public, Zjednoczona Opozycja może wygrać z PiS. Tak złych wyników partia Jarosława Kaczyńskiego już dawno nie miała.

Jak donosi Fakt24.PL badanie KP przeprowadzone telefonicznie na reprezentatywnej próbie 1000 Polaków w wieku 18 lat i więcej pokazuje, że Zjednoczona Opozycja, czyli wspólna lista Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej mogłaby liczyć w wyborach na 32 proc. poparcia. O trzy punkty mniej ma Prawo i Sprawiedliwości ze swoimi koalicjantami. Kukiz'15 mógłby liczyć na 10 proc. poparcia, a Sojusz Lewicy Demokratycznej na 7 proc. Pod 5-procentowym progiem wyborczym jest tym razem PSL (3 proc.).

Według sondażu, za sukcesem Zjednoczonej Opozycji staliby przede wszystkim najmłodsi wyborcy. W grupie 18-24 lata, PiS nie jest nawet drugi, przegrywając z ugrupowaniem Kukiza. PIS ma wciąż duże poparcie w przedziale wiekowym 50-70 lat. O dziwo jednak w grupie kobiet 60+ to koalicja Grzegorza Schetyny i Katarzyny Lubnauer ma najlepsze wyniki! PiS wygrywa wybory na wsiach i w gminach do 20 tys. mieszkańców, a przegrywa w większych ośrodkach miejskich.

Więcej przeczytasz na Fakt24.PL