Trwają ustalenia osób, które są właścicielami zawalonej kamienicy, albowiem wiemy, że jest ich kilku - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Magdalena Mazur-Prus.

Prok. Mazur-Prus powiedziała na konferencji prasowej, że prokuratorzy uczestniczą w czynnościach na miejscu zdarzenia. "To nie jest jeden prokurator, to jest kilku prokuratorów w zależności od rozwijającej się na miejscu zdarzenia sytuacji, a więc to są oględziny zwłok, które zostały ujawnione na miejscu zdarzenia, zabezpieczenie tych zwłok w przypadku, kiedy zwłoki są przetransportowane do zakładu medycyny sądowej i kiedy z udziałem biegłych przeprowadzana jest sekcja zwłok" - dodała rzeczniczka.

Według niej gromadzona jest również dokumentacja przez funkcjonariuszy policji dotycząca stanu zdrowia osób, które zamieszkiwały w tym budynku. "Musimy mieć informacje o stanie zdrowia tych osób, albowiem m.in. takie informacje warunkują możliwość przesłuchania tych osób w najbliższym czasie w charakterze świadków" - wyjaśniła prokurator.

Jak mówiła, ustalane są osoby, które są właścicielami kamienicy. "Wiemy, że jest tych właścicieli kilku, to nie jest jedna osoba" - zaznaczyła prok. Mazur-Prus.

Podała, że wydane zostało polecenie dotyczące sprawdzenia czynności podejmowanych "w zakresie kontroli przeciwpożarowej, stanu instalacji gazowej, technicznej, a więc wszystko to, co jest związane z funkcjonowaniem tego budynku".