Prawo i Sprawiedliwość jest budowana na dziedzictwie odrzucenia faszyzmu i komunizmu; PiS nigdy nie tolerowało i nie będzie tolerowało zachowań faszystowskich, nazistowskich, komunistycznych - mówił w czwartek w debacie sejmowej Arkadiusz Czartoryski (PiS).

Sejm wysłuchał w czwartek informacji szefa MSWiA na temat organizacji posądzanych o propagowanie totalitaryzmu.

Jak podkreślał podczas sejmowej debaty Czartoryski, "Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie tolerowało i nie będzie tolerowało zachowań faszystowskich, nazistowskich, komunistycznych". "Prawo i Sprawiedliwość jest budowana na dziedzictwie odrzucenia faszyzmu i komunizmu" - podkreślił poseł PiS.

"Bardzo dziwię się tym wszystkim głosom, które tutaj słyszałem, siedząc w ławach poselskich, (...) że państwo macie odwagę rzucać oskarżenia, że jest tolerancja wobec faszyzmu, nazizmu, bądź komunizmu ze strony rządu Prawa i Sprawiedliwości" - mówił do posłów opozycji Czartoryski.

"Rzucanie haseł, że w Polsce jest fala nazizmu, czy faszyzmu jest haniebne wobec polskiego narodu, który w swojej ogromnej przytłaczającej większości odrzuca te ideologie" - podkreślił poseł PiS.