Podczas narady premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami resortów energii, zdrowia i obrony, szef MON Mariusz Błaszczak zapewnił, że wojsko jest przygotowane na ewentualne pogorszenie się sytuacji pogodowej - poinformowała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Jak dodała, według ministra obrony "w gotowości pozostaje 8 tys. żołnierzy oraz ponad 1,4 tys. jednostek sprzętu wojskowego".

"Po naradzie Premiera @MorawieckiM: "...minister @MON_GOV_PL zapewnił, że w razie pogorszenia się sytuacji pogodowej w gotowości pozostaje 8 tys. żołnierzy oraz ponad 1,4 tys. jednostek sprzętu wojskowego.” - napisała Kopcińska na Twitterze.

Reklama

Narada na temat sytuacji w kraju po przejściu nad Polską orkanu Fryderyka odbyła się w kancelarii premiera.

Wcześniej, o godz. 8:00, rozpoczęła się odprawa premiera Morawieckiego i szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego z szefami poszczególnych służb na temat aktualnej sytuacji pogodowej.

W piątek rano szef rządu na Twitterze podziękował "wszystkim, którzy pracowali i pomagali tej nocy" i zapowiedział na godz. 8 naradę z komendantem głównym PSP Leszkiem Suskim, komendantem policji Jarosławem Szymczykiem oraz wojewodami. Obecni są też m.in. szef KPRM Michał Dworczyk i wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

"Priorytet - jak najszybsza pomoc poszkodowanym" - napisał premier.