Oczekuję, że expose syna wzniesie się ponad partyjne podziały - powiedział ojciec premiera Mateusza Morawieckiego Kornel Morawiecki (WiS). Dodał, że najważniejszym wyzwaniem nowego rządu jest scalenie społeczeństwa.

Mateusz Morawiecki, który w poniedziałek został powołany na urząd premiera, we wtorek o godz. 16.00 wygłosi w Sejmie expose. Kornel Morawiecki był pytany w radiu RMF FM, "co chciałby usłyszeć" podczas wystąpienia syna.

- Chciałbym usłyszeć od niego słowa nadziei, wyzwania. Chciałbym, żeby powiedział na przykład, że zbudujemy Polskę naszych marzeń, Polskę solidarną, uczciwą, prawą. Oczekuję, że to jego expose wzniesie się ponad partyjne podziały - odparł.

Reklama

W ocenie Kornela Morawieckiego, największym wyzwaniem nowego rządu jest "scalenie społeczeństwa". - Między Polakami musi być jedność i poczucie współodpowiedzialności - oświadczył.

Dopytywany o skład nowego rządu, w którym znaleźli się wszyscy ministrowie gabinetu Beaty Szydło ocenił, że świadczy to o pokorze Mateusza Morawieckiego. - Świadczy o tym, że on każdemu swojemu koledze, z którym razem był w rządzie daje szanse - przekonywał.

Pytany, czy nie obawia się, że jego syn "zostanie wykorzystany" odparł: - Chciałbym, żeby był wykorzystany. Niech Polacy go wykorzystają: jego wiedzę, jego talenty, jego pracowitość.

Morawiecki, poza stanowiskiem prezesa Rady Ministrów, objął funkcje szefa resortów: rozwoju i finansów. Głosowanie nad wotum zaufania dla jego gabinetu zaplanowano na środę rano.