Zielonogórska policja rozbiła grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. Do aresztu trafiło pięć osób. Znaleziono przy nich narkotyki o łącznej wartości co najmniej 200 tys. zł – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka zielonogórskiej policji Małgorzata Stanisławska.

"Zatrzymani usłyszeli m.in. zarzuty posiadania i handlu narkotykami i działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Wśród nich jest podejrzany o kierowanie grupą - 34-letni zielonogórzanin" – powiedziała Stanisławska. Dodała, że podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

W ramach tego śledztwa, w ubiegłym tygodniu w mieście przeprowadzono kilka spektakularnych zatrzymań z udziałem antyterrorystów, m.in. w galerii handlowej i innych publicznych miejscach.

Podczas akcji w galerii przy dwóch mężczyznach w wieku 23 i 34 lata znaleziono około 20 tys. tabletek ekstazy oraz 80 tys. zł. Kolejną zatrzymaną była 25-letnia kobieta. W jej samochodzie policjanci znaleźli ponad 2,5 tys. tabletek ekstazy oraz ponad 4,1 tys. euro. Narkotyki i pieniądze funkcjonariuszy znajdowali także w mieszkaniach 35-latka i 22-latka.

Śledztwo nadzoruje Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.