Decyzja KE wskazuje na brak profesjonalizmu; to pokaz nonszalancji; pośpiech pokazuje, że chodzi tylko o politykę - powiedział we wtorek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Ziobro na konferencji prasowej w Warszawie odniósł się do tego, że Komisja Europejska odrzuciła we wtorek przedstawione przez Polskę stanowisko, według którego KE nie ma prawa ingerować w polski system sądownictwa.

"To jest o tyle zaskakujące, że to zachowanie wskazuje na pewien brak profesjonalizmu, a od KE powinniśmy oczekiwać większego profesjonalizmu, bo warto zachować pozory, że chodzi tu o sprawy merytoryczne, że chodzi o dialog, że chodzi dyskusję. Bo dialog i dyskusja wymagają zapoznania się z argumentacją merytoryczną" - powiedział Ziobro.

Podkreślił, że polski rząd wysłał do KE "obszerny dokument, który zawiera bardzo różne dokumenty, różnej natury" i że - jego zdaniem - "nie mógł on być merytorycznie przeanalizowany w tak krótkim czasie". "To niemożliwe, ten pośpiech pokazuje, że tutaj chodzi o politykę i tylko politykę" - ocenił szef MS.

Dodał, że ze strony KE "mieliśmy pokaz takiej nonszalancji".