Prezydent Duda w piątek w czasie konferencji "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit?" organizowanej przez "Solidarność" w Sali BHP Stoczni Gdańskiej zainaugurował kampanię konsultacyjną, która ma poprzedzić referendum na temat konstytucji. Prezydent powiedział, że w konstytucji bardzo nieprecyzyjny jest podział kompetencji, jakie przysługują poszczególnym władzom. Jak dodał, chciałby, aby referendum ws. konstytucji odbyło się w przyszłym roku 11 listopada lub trwało dwa dni: 10 i 11 listopada.

"To dobrze, że prezydent Andrzej Duda zaczyna debatę na temat konstytucji, rozumiem że był zaproszony przez +Solidarność+, aczkolwiek wolałbym, żeby (prezydent) rozpoczął tę debatę od (rozmów) z szefami partii politycznych, a później żeby była debata społecznym" – powiedział Frasyniuk w piątek dziennikarzom.

Proszony o komentarz do hasła, pod którym odbyła się gdańska konferencja, "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit?", Frasyniuk powiedział: "Nie może być to konstytucja dla dzisiejszej rządzącej elity, bo przecież elitą są dzisiaj ci, którzy sprawują władzę. Elitą dzisiaj jest Prawo i Sprawiedliwość i rząd pani premier plus prezydent państwa. Zgadzam się, że konstytucja powinna służyć obywatelom, a nie służyć jednej partii, z czym mamy w tej chwili do czynienia".