Prezydent Peru wezwał Maduro do ustąpienia

12 sierpnia 2017

Prezydent Peru Pedro Kuczynski wezwał w piątek lewicowego prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro do ustąpienia określając go jako "dyktatora". Kuczynski odrzucił też propozycję Maduro spotkania. Rząd Peru postanowił wydalić ambasadora Wenezueli.

Kuczynski oświadczył, że Maduro "stracił wszelką wiarygodność" doprowadzając do wyłonienia, wbrew zasadom demokracji, Zgromadzenia Konstytucyjnego złożonego z jego zwolenników i przyznając mu uprawnienia najwyższego organu władzy.

"On jest dyktatorem i dokonał zamachu stanu poprzez sfałszowane wybory aby wyeliminować dotychczasowy Kongres (parlament)" - powiedział Kuczynski.

Dodał, że nie zamierza spotkać się z Maduro, który wcześniej wystąpił z taką propozycją.

W piątek władze Peru postanowiły wydalić ambasadora Wenezueli Diego Molero. Ma on 5 dni na opuszczenie tego kraju. (PAP)

Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png