Prokuratura Regionalna w Poznaniu skierowała do sądu w Środzie Wielkopolskiej akt oskarżenia przeciwko czterem osobom, którym zarzucono popełnienie przestępstw skarbowych, związanych z obrotem papierosami bez akcyzy.

Prokuratura podała w czwartek, że we wrześniu 2015 r. funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w jednym z magazynów w Gądkach (Wielkopolskie) czterech mężczyzn, którzy rozładowywali samochód ciężarowy. Na rozładowywanych paletach znajdowało się w sumie 345 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

"Zatrzymanym zarzucono udział w przewozie przez terytorium Polski i przechowywaniu celem dalszej dystrybucji 6 mln 900 tys. sztuk papierosów marki Marlboro, nieoznaczonych uprzednio polskimi znakami akcyzy, od których to wyrobów akcyzowych nie został uiszczony podatek akcyzowy w wysokości 5 mln 606 tys. zł" - poinformowała prokuratura.

Wszyscy oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Jeden z nich chce dobrowolnie poddać się karze. Dwaj oskarżeni będą odpowiadać za działanie w warunkach recydywy skarbowej. (PAP)