Pierwsza dama USA Melania Trump w ramach wizyty w Warszawie w czwartek spotka się tete-a-tete z Agatą Kornhauser-Dudą. Obie pierwsze damy wspólnie zwiedzą Centrum Nauki Kopernik oraz spotkają się z dziećmi i młodzieżą w ramach warsztatów naukowych.

Melania Trumpa będzie towarzyszyła prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi podczas jego wizyty w Polsce.

Zgodnie z odrębnym programem wizyty małżonki prezydenta Stanów Zjednoczonych opublikowanym w środę przez Kancelarię Prezydenta małżonka prezydenta Polski Agata Kornhauser-Duda spotka się w czwartek z Melanią Trump. O godz. 10.30 obie pierwsze damy odbędą spotkanie tete-a-tete w Belwederze.

Następnie Melania Trumpa i Agata Kornhauser-Duda zwiedzą Centrum Nauki Kopernik i spotkają się z dziećmi i młodzieżą w ramach warsztatów naukowych.

Para prezydencka USA przyleci do Warszawy w środę wieczorem. Oficjalną część wizyty Donald Trump rozpocznie po godz. 9 w czwartek od rozmowy w "cztery oczy" z prezydentem Andrzejem Dudą na Zamku Królewskim. Następnie odbędą się rozmowy plenarne oraz spotkanie z liderami państw Trójmorza.

Jednym z kluczowych punktów wizyty będzie wystąpienie Trumpa na pl. Krasińskich. Poprzedzi je złożenie hołdu przed Pomnikiem Powstańców Warszawskich przez obie pary prezydenckie i weteranów. Przemówienie Trumpa ma mieć charakter programowy.