Policja przygotowała specjalne parkingi dla autokarów, które będą przywozić ludzi na wystąpienie prezydenta USA Donald Trumpa na placu Krasińskich. Wystąpienie planowane jest w czwartek 6 lipca o godzinie 13.

Jak podała Komenda Stołeczna Policji, kierowcy autokarów, którymi do stolicy przybędą zorganizowane grupy chcące uczestniczyć w tym wydarzeniu, powinni parkować w wyznaczonych parkingach.

Stołeczni policjanci zalecają trzy lokalizacje, w których kierowcy autokarów mogą się zatrzymać.

Pierwsza to pl. Bankowy, skąd pasażerowie będą mogli przejść do bramek wejściowych mieszczących się przy ul. Długiej i ul. Miodowej.

Kolejne miejsce znajduje się przy ul. Andersa (zatoka autobusowa pomiędzy ul. Nowolipie a pl. Bankowym na wysokości kina "Muranów"), skąd będzie można przejść do bramek wejściowych przy ul. Długiej i ul. Miodowej.

Trzecia - przy ul. Anielewicza (na odcinku między ul. Zamenhofa a ul. Andersa), skąd będzie można przejść do bramki przy ul. Bonifraterskiej.

Policja podała, że bramki zostaną otwarte o godzinie 10, a ich zamknięcie przewidziane jest na godzinę 12. W związku z tym autokary w tych miejscach mogą wjeżdżać w godzinach 9 – 11.30.

Pod tym adresem policjanci przygotowali mapkę pokazującą gdzie umieszczone są parkingi>>