Byłoby dobrze, żeby PO rozliczyła się z tego, co działo się w Warszawie i żeby prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz "miała odwagę" stanąć przed komisją weryfikacyjną ds reprywatyzacji - oceniła w czwartek premier Beata Szydło.

Szefowa rządu została zapytana na konferencji prasowej o wezwanie przez PO do uchwalenia tzw dużej ustawy reprywatyzacyjnej. Prezydent Warszawy mówiła w czwartek, że jedynie taka ustawa pomoże uporać się raz na zawsze z tematem reprywatyzacji. Gronkiewicz-Waltz podkreślała, że gotowy projekt leży w Sejmie.

"Byłoby dobrze, żeby PO przestała wzywać kogokolwiek do czegokolwiek, tylko żeby rozliczyła się z tego, co działo się tutaj w Warszawie i żeby pani prezydent Warszawy miała odwagę stanąć przed komisją i rozliczyć się ze swojej polityki wobec mieszkańców" - powiedziała szefowa rządu.

Dodała, że komisja weryfikacyjna ds reprywatyzacji w Warszawie "zaczyna mieć coraz poważniejszy wymiar". "Coraz ważniejsze pojawiają się tam wątki i mam nadzieję, że będzie to komisja, która odda sprawiedliwość tym, którzy przez wiele lat byli oszukiwani przez instytucje i przez przyzwolenie prominentnych polityków, również Platformy" - powiedziała premier.