Nowa szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska, to osoba doświadczoną, która pełniła funkcje kierownicze na różnych szczeblach administracji - podkreślił w poniedziałek prezydencki minister Andrzej Dera.

W poniedziałek Halina Szymańska została powołana przez prezydenta Andrzeja Dudę na nową szefową Kancelarii Prezydenta. Jednocześnie odwołana została z tego stanowiska Małgorzata Sadurska.

Halina Szymańska była dotychczas wiceprezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dera był pytany w TVN24 dlaczego to Szymańska zastąpiła Sadurską. "Jest osobą doświadczoną, która pełniła funkcje kierownicze na różnych szczeblach administracji i pan prezydent ma do tej osoby zaufanie. Dlatego została powołana na funkcję szefa Kancelarii Prezydenta" - odpowiedział minister.

W jego ocenie zmiany w Pałacu Prezydenckim nie są spowodowane tym, że prezydent Duda był niezadowolony z dotychczasowej pracy Sadurskiej. Zwrócił wagę, że to ona zdecydowała o odejściu z prezydenckiej kancelarii, że "chce zmienić środowisko pracy".

"Patrząc od środka, jest to praca, która wymaga ogromnego zaangażowania i człowiek w taki naturalny sposób się wypala. To trudna, bardzo odpowiedzialna praca" - zauważył Dera.

"Pan prezydent bardzo wyraźnie dzisiaj dziękował pani minister Sadurskiej za jej zaangażowanie, za uczciwość, za efekty jej pracy. To nie jest tak, że on jest niezadowolony" - dodał.

W ubiegły czwartek poinformowano, że Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta z dniem 12 czerwca. W poniedziałek PZU w komunikacie poinformowało, że rada nadzorcza powołała Sadurską do zarządu tej spółki.