Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski przekazał szefowi brytyjskiej dyplomacji Borisowi Johnsonowi kondolencje po sobotnim zamachu w Londynie. "Łączę się w bólu z rodzinami ofiar i rannymi, ale również w sprzeciwie wobec terroru i radykalizmu" - napisał.

W sobotę wieczorem zamachowcy najpierw wjechali samochodem w ludzi przebywających na moście London Bridge w centrum miasta, a następnie wysiedli z pojazdu i zaatakowali przechodniów nożami w pobliżu targu Borough Market. Zginęło siedem osób, a 48 zostało rannych.

"Z olbrzymim żalem przyjąłem informacje o wczorajszym zamachu w Londynie. Łączę się w bólu z rodzinami ofiar i wszystkimi rannymi, ale również w sprzeciwie wobec terroru i radykalizmu, dla których nie ma usprawiedliwienia" - napisał Waszczykowski w kondolencjach, których treść przekazały PAP służby prasowe polskiego MSZ.

Jak dodał, "w tych trudnych chwilach Europa musi pozostać zjednoczona i solidarna, walcząc nie tylko o bezpieczeństwo naszych obywateli, ale również o przetrwanie wartości demokratycznego świata". "Jesteśmy z Wami!" - zapewnił szef dyplomacji.