Były szef polskiej dyplomacji w rządzie PO-PSL Radosław Sikorski powiedział, że nie planuje powrotu do polityki. Jak podkreśla, skupia się teraz na pisaniu książki poświęconej polityce zagranicznej w czasie, gdy był szefem MSZ.

"Piszę ostatnie rozdziały książki o siedmiu latach polskiej polityki zagranicznej 2007-2014. Wtedy wiele się działo: Partnerstwo Wschodnie, budżet europejski, prezydencja w UE" - mówił Sikorski w rozmowie z Polskim Radiem Radiem PiK.

"Mam nadzieję, że kogoś interesuje moje spojrzenie na politykę zagraniczną" - podkreślił w czwartek w były polityk Platformy Obywatelskiej.

Reklama

"Bardzo mi służą polityczne wakacje i mam zamiar je przedłużać" - dodał Sikorski odpowiadając na pytanie o powrót do kariery politycznej. "Nie planuję powrotu do polityki" - zadeklarował.

Według rozgłośni Sikorski wręczył w czwartek w bydgoskim I Liceum Ogólnokształcącym nagrodę laureatce szkolnego konkursu, którego był pomysłodawcą i fundatorem. Nagrodą jest dwutygodniowy, zagraniczny kurs języka angielskiego.