Przepraszam Polaków za Berczyńskiego, Misiewicza, Głąba, Mistrale, D'Amato, karambol. Panie Antoni, pan się nie boi - napisał Tomasz Siemoniak (PO) odnosząc się do dotyczącej go wypowiedzi szefa MON Antoniego Macierewicza.

W materiale wideo zamieszczonym w środę na koncie twitterowym PO Siemoniak - b. szef MON w rządzie PO-PSL - mówił: "Przed wyborami wezwałem pana Antoniego Macierewicza do debaty. Wtedy stchórzył, schował się. Mówiono, że kto inny będzie ministrem obrony. Dziś, po półtora roku, gdy okazał się najgorszym ministrem obrony, chciałbym porozmawiać z nim o bezpieczeństwie Polski. Chciałbym, aby wytłumaczył się ze swoich działań. Wzywam do debaty".

Do tej propozycji szef MON odniósł się w rozmowie z portalem niezalezna.pl. "Mogę rozmawiać z panem Siemoniakiem dopiero wtedy, jak przeprosi za wszystkie kłamstwa. Systematycznie podaje on nieprawdziwe informacje, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością" - powiedział Macierewicz portalowi.

"Przepraszam zatem Polaków za Berczyńskiego, Misiewicza, Głąba, Mistrale, D'Amato, karambol. Panie Antoni, Pan się nie boi! #WzywamyDoDebaty" - odpisał szefowi MON na twitterze Siemoniak.

Reklama

We wtorek PO zaproponowało przeprowadzenie cyklu debat z ministrami rządu Beaty Szydło i z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim; na początek debatę na tematy związane z gospodarką i finansami publicznymi między głównym ekonomistą Platformy, prof. Andrzejem Rzońcą, a wicepremierem, ministrem finansów i gospodarki Mateuszem Morawieckim.

Kolejne dyskusje mieliby odbyć m.in. b. wiceszef MSZ ds. europejskich Rafał Trzaskowski z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim; b.szef MON Tomasz Siemoniak z obecnym ministrem tego resortu Antonim Macierewiczem; b. minister sprawiedliwości Borys Budka z obecnym - Zbigniewem Ziobro, poseł Krzysztof Brejza z szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem oraz szef sejmowej komisji ochrony środowiska Stanisław Gawłowski z ministrem środowiska Janem Szyszko.