Program gospodarczy PiS, program rządu, to wszystko, co realizujemy od blisko 18 miesięcy, przynosi oczekiwane efekty - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło, komentując poziom bezrobocia. Na koniec kwietnia stopa bezrobocia wyniosła 7,7 proc. i była najniższa 26 lat.

"To jest najlepszy wynik od 1992 roku. Od 1992 roku nie było tak niskiego bezrobocia w Polsce. To przede wszystkim jest ogromna satysfakcja ze względu na to, że okazuje się, iż program gospodarczy PiS, program rządu - to wszystko co realizujemy od blisko 18 miesięcy, przynosi oczekiwane efekty" - powiedziała Szydło na konferencji prasowej.

"Bezrobocie spada, Ludzie mają wyższe zarobki, rodziny mają wsparcie finansowe +rodzina 500 plus+" - dodała.

Stopa bezrobocia na koniec kwietnia wyniosła 7,7 proc. To o 0,4 punktu procentowego mniej niż miesiąc wcześniej i o 1,7 proc. mniej niż rok temu - podało we wtorek MRPiPS.

Szydło: praca i godna płaca to prawdziwa wolność

Ludzie mają pracę i godne wynagrodzenie - to jest prawdziwa wolność - powiedziała we wtorek po posiedzeniu Rady Ministrów premier Beata Szydło.

Premier, która poinformowała o najniższym od 1992 r. poziomie bezrobocia, oceniła, że efekty przynosi "program, który konsekwentnie realizujmy, program ukierunkowany na wsparcie rodzin, na to, żeby rodziny mogły godnie żyć".

"Właśnie na tym polega wolność – że ludzie maja pracę, mają dobre, godne wynagrodzenia, mogą decydować o swojej przyszłości, przyszłości swoich rodzin - to jest właśnie prawdziwa wolność" - powiedziała.

Dodała, że to dobre informacje również dla pracodawców i "powinna to być dobra wiadomość również dla malkontentów". "Finanse publiczne mają się świetnie, mamy jedne z najlepszych wskaźników" - zapewniła szefowa rządu.