Dzisiaj jest czas wolności. Twierdząc, że wolność jest zagrożona w gruncie rzeczy idziecie w przeciwnym kierunku niż sądzicie - powiedział w sobotę w Szczecinie prezes PiS Jarosław Kaczyński zwracając się do uczestników zorganizowanego w stolicy "Marszu Wolności".

Dodał, że PiS jest partią wolności. "Mamy demokrację, każdy może mieć swoje poglądy, każdy może demonstrować, każdy może głosować jak chce, każdy może pisać co chce. My to całkowicie zapewniamy" - powiedział Kaczyński.

"Dzisiaj jest czas wolności i chciałabym żebyście wiedzieli o tym - zwracam się do uczestników marszu - że uczestnicząc w tym marszu i twierdząc, że dziś wolność jest zagrożona w gruncie rzeczy idziecie w przeciwnym kierunku niż sądzicie" - podkreślił Kaczyński odnosząc się do sobotniego "Marszu Wolności".

Reklama

W sobotę po godz. 13 na pl. Bankowym w Warszawie ma rozpocząć się organizowana przez PO manifestacja środowisk opozycyjnych "Marsz Wolności". Zgromadzeni wyruszą na pl. Konstytucji, gdzie m.in. głos zabiorą liderzy ugrupowań opozycyjnych.

"Ten marsz będzie zabezpieczany przez policję i z całą pewnością nasze władze uczynią wszystko, by nie było żadnych prowokacji, żadnych przeszkód" - powiedział Kaczyński w sobotę podczas wizyty w Szczecinie.

"Przypomnijmy sobie jak do 2014 r. wyglądały marsze niepodległości 11 listopada - co marsz to prowokacje, to awantura. Przy innych demonstracjach było podpalanie budek, były prowokacje, o których mogliśmy się później z tzw. taśm od Sowy dowiedzieć" - mówił.

"Mieliśmy rzeczywiście do czynienia z ograniczeniami wolności. Dzisiaj ta wolności istnieje, we wszystkich wymiarach, we wszystkich wymiarach, które są - można powiedzieć - praktykowane w państwach demokratycznych i tylko kompletne niedostrzeganie rzeczywistości może kogoś doprowadzić do wniosku, że dzisiaj wolność jest zagrożona" - stwierdził szef PiS.