Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz’15) zasugerował w środę w wypowiedzi dla Programu Pierwszego Polskiego Radia (PR1), że nie wyklucza poparcia wniosku powołania przed Trybunał Stanu Donalda Tuska.

„Gazeta Polska” w najnowszym wydaniu wzywa, żeby powołać przed Trybunał Stanu Donalda Tuska. Stanisław Tyszka powiedział, że gdyby taki wniosek pojawił się w parlamencie, to by za nim głosował w zależności od tego jakie byłoby jego uzasadnienie.

„Donald Tusk jest przede wszystkim odpowiedzialny za zadłużenie Polski, które za jego rządów osiągnęło 1 bln zł i będą je spłacały nasze dzieci i wnuki. Jest odpowiedzialny również za 21 podwyżek podatków, choć obiecał, że ani razu podatków nie podniesie, a jeśli któryś z ministrów to zrobi, to go wyrzuci z rządu” –podkreślił Tyszka.

Wicemarszałek Sejmu powiedział również w wypowiedzi dla PR1, że Donald Tusk jest „odpowiedzialny za presję na polskich obywateli, żeby emigrowali i szukali lepszej pracy w państwach, które mają przyjaźniejszy system podatkowy”. „To są problemy zasadnicze” - dodał.