Inwestycję sfinansował Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Leszek Wojtasiak podczas uroczystego otwarcia gratulował, że "w końcu na oddziale infrastruktura zaczęła nadążać za umiejętnościami i wiedzą personelu". "Myślę, że następne oddziały stoją już w kolejce, by w najbliższych latach również poprawić w nich warunki pracy lekarzy oraz pobytu pacjentów" - mówił.

Dyrektor kaliskiego szpitala Wojciech Grzelak podkreślił, że inwestycja była niezwykle ważna, ponieważ oddział nie był nawet malowany od 26 lat. "Na pewno na remoncie skorzystają nasi pacjenci oraz cały personel" - zapewnił.

Oddział Chorób Wewnętrznych kaliskiego szpitala wyremontowano i wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt w ciągu 2,5 miesiąca. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1,5 mln złotych. Według dyrektora Grzelaka biały personel będzie miał lepszą kontrolę nad pacjentem, ponieważ cały oddział jest monitorowany.

Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych Sławomir Waszczyński powiedział, że zamontowano nowoczesny sprzęt medyczny i łóżka, panele do podawania tlenu oraz panele oświetleniowe. "W pokoju zabiegowym znajduje się specjalistyczna lampa antybakteryjna, która filtruje powietrze" - dodał wyjaśniając, że dzięki temu na sali zabiegowej mogą przebywać także inne osoby, np. pielęgniarka.

Sale dla pacjentów wyposażone są w telewizory, indywidualne przyciski wzywające pielęgniarkę. Jest także sala intensywnego nadzoru z trzema elektrycznymi łóżkami. "Znajduje się tu także pomieszczenie pro morte, gdzie bliscy mogą pożegnać się ze zmarłym" - podkreślił ordynator.

Oddział obsługuje 6 lekarzy i 32 pielęgniarki. Miesięcznie przyjmowanych jest ok. 250 pacjentów. Na oddział trafiają pacjenci z chorobami przewlekłymi m.in. zapaleniem płuc, chorobami układu krążenia, cukrzycą, nadciśnieniem. (PAP)