Wybór Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych wyznacza nową epokę, w której szczerość zastąpi dyktaturę politycznej poprawności, a decyzje będą oparte na zdrowym rozsądku – oceniła w piątek węgierska partia rządząca Fidesz.

„Wybór Donalda Trumpa wyznacza nową epokę, w której dyktaturę politycznej poprawności mogą zastąpić szczere słowa, a decyzje będą podejmowane nie na podstawie ideologii, tylko zdrowego rozsądku” – napisano w komunikacie.

Fidesz podkreślił, że USA są sojusznikiem Węgier, a współpraca między dwoma krajami jest ścisła i ważna także w kwestiach gospodarki i bezpieczeństwa.

„Oprócz tego łączą nas też takie wspólne wartości, jak poszanowanie wolności, godności ludzkiej i odwagi” – zaznaczył Fidesz, życząc Trumpowi wielu sukcesów i zdrowia.

Po ogłoszeniu wyniku amerykańskich wyborów w listopadzie szef Fideszu, premier Węgier Viktor Orban powiedział, że dobiega kresu epoka „liberalnej niedemokracji” i możemy powrócić do „rzeczywistej demokracji". Według niego mamy do czynienia z „historycznym wydarzeniem, kiedy to zachodnia cywilizacja z powodzeniem, jak się wydaje, wyzwala się z niewoli jednej ideologii".