Reżyserów tego, co dzieje się teraz w Sejmie jest kilku - przez fatalny, durny ustrój polityczny – mówi w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Kukiz. Gość Roberta Mazurka podkreśla, że konflikt w Sejmie toczy się na linii stara nomenklatura – nowa nomenklatura.

Jest mi wstyd przed ludźmi za to, co dzieje się w Sejmie, za to ich przepraszam – przyznaje w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Kukiz. Gość Roberta Mazurka podkreśla, że bez zmian legislacyjnych, w tym zmian konstytucji, sytuacja się nie poprawi.

Mam nadzieję, że klub Kukiz’15 zachowanie się podobnie, jak 16 grudnia, kiedy raptem dwóch posłów poszło na Salę Kolumnową – mówi Paweł Kukiz. Podkreśla, że zachowanie będzie uzależnione od tego, co się wydarzy. „Nie wyobrażam sobie uciekania z sali plenarnej” – dodaje Kukiz. Zapowiada, że musi mieć gwarancję, że posłowie blokujący mównicę zostaną ukarani finansowo, bo „poseł jest równy obywatelowi”.

To fatalna ordynacja wyborcza „nakazuje głosować na partię polityczną i skazuje nas na inwentarz partii politycznej i w związku z tym do Sejmu często dostaje się hołota” – mówi Kukiz. Gość Roberta Mazurka na jego stwierdzenie, że „jest w formie”, odpowiada: „tuż przed psychiatrykiem, a nie w formie”.