Sala Kolumnowa jest przygotowywana do tego, aby w środę mogły odbyć się w niej obrady - poinformował PAP w poniedziałek szef Biura Prasowego Kancelarii Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Każdy z 460 posłów będzie miał zapewnione na niej miejsce i otrzyma urządzenie pozwalające na głosowanie.

"Podstawową sprawą dla marszałka Sejmu jest to, żeby posiedzenie odbyło się na Sali Posiedzeń. Jednoczenie, jeżeli sytuacja będzie nerwowa, jeżeli nielegalny protest będzie trwał, trzeba zapewnić normalne obrady w innym miejscu, czyli w Sali Kolumnowej" - powiedział PAP Grzegrzółka.

"Ona jest przystosowywana do tego, żeby można było normalnie w niej pracować, mimo wyjątkowych okoliczności" - dodał.

Reklama

Jak poinformował, dostępne będzie jedno wejście do Sali Kolumnowej - będzie to wejście główne. Sala będzie przygotowana na przyjęcie wszystkich 460 posłów. Stąd wynika potrzeba ustawienia dodatkowych stołów i krzeseł.

Kancelaria Sejmu zapewni też elektroniczny system do głosowania. "Posłowie będą mogli głosować przy pomocy urządzeń. Otrzyma je każdy poseł, tak by ewentualna praca Izby odbyła się bez żadnych problemów i nieporozumień" - powiedział PAP dyrektor biura prasowego.