Dżihadyści z byłego Frontu al-Nusra wyrazili zgodę na ewakuację rannych z oblężonych przez nich dwóch szyickich miejscowości w prowincji Idlib w Syrii - podaje w piątek agencja Reutera, powołując się na źródło wśród rebeliantów.

Dżabhat Fatah al-Szam, zwany wcześniej właśnie Frontem al-Nusra, to ostatnia grupa, która musiała się zgodzić na wywiezienie rannych z miejscowości al-Fuaa i Kefraja. Według źródła wśród rebeliantów ewakuacja może rozpocząć się jeszcze w piątek.

Wcześniej informowano, że operacja miałaby się odbyć w ramach porozumienia dotyczącego ewakuacji rannych i bojowników z Aleppo, na północnym zachodzie Syrii. W czwartek podawano, że w stronę tych dwóch miejscowości wysłano konwój ciężarówek i karetek pogotowia, który miał zabrać rannych. Jednak w piątek proreżimowa telewizja Al-Madaja podała, że pojazdy te wrócił do bazy.

Tymczasem ewakuacja tysięcy cywilów i rebeliantów z ostatnich dzielnic Aleppo, które są w rękach opozycyjnych bojowników, została w piątek zawieszona "z powodu utrudnień" - podały syryjskie źródła. Z kolei Rosja twierdzi, że operacja się zakończyła i że siły syryjskie zajęły wschodnią część miasta.